Hallássérültek nevelésével, oktatásával és fejlesztésével kapcsolatos könyvajánló
1. Kis Zoltán (2018): Hallássérültek pedagógiája. Budapest: ELTE Eötvös Kiadó.
A könyv átfogó képet nyújt a hallássérültek oktatásának elméleti és gyakorlati vonatkozásairól, különös tekintettel a modern pedagógiai módszerekre.
2. Czike Bernadett (2015): Kommunikáció és nyelvi fejlesztés hallássérült gyermekeknél. Debrecen: Debreceni Egyetem Kiadó.
Ez a kötet a hallássérült gyermekek kommunikációs és nyelvi fejlesztésének módszertanát mutatja be, kiemelve a korai intervenció fontosságát.
3. Pusztai Gabriella (2020): Integrált oktatás hallássérültek számára. Pécs: Pécsi Tudományegyetem Kiadó.
A könyv az integrált oktatás lehetőségeit és kihívásait tárgyalja hallássérült tanulók esetében, bemutatva sikeres gyakorlatokat és modelleket.
4. Simon Katalin (2017): Hallássérült gyermekek fejlesztése óvodáskorban. Szeged: Juhász Gyula Felsőoktatási Kiadó.
A könyv az óvodáskorú hallássérült gyermekek fejlesztésére fókuszál, és gyakorlati tanácsokat ad a pedagógusoknak a fejlesztési tevékenységekhez.
5. Balogh Márta (2019): Speciális pedagógiai módszerek hallássérültek számára. Győr: Széchenyi István Egyetem Kiadó.
A mű különböző speciális pedagógiai módszereket mutat be, amelyek hatékonyak lehetnek hallássérült tanulók oktatásában és fejlesztésében.
6. Varga Ilona (2016): Hallássérültek társadalmi integrációja. Budapest: Akadémiai Kiadó.
Ez a könyv a hallássérült személyek társadalmi beilleszkedésének kihívásait és lehetőségeit tárgyalja, különös tekintettel az oktatási és munkaerőpiaci integrációra.
7. Tóth Eszter (2018): Hallássérült gyermekek nyelvi készségeinek fejlesztése. Sopron: Nyugat-magyarországi Egyetem Kiadó.
A könyv részletesen foglalkozik a hallássérült gyermekek nyelvi készségeinek fejlesztésével, bemutatva a legújabb kutatási eredményeket és fejlesztési stratégiákat.
8. Farkas András (2021): Hallássérült gyermekek nevelése és oktatása a digitális korban. Miskolc: Miskolci Egyetem Kiadó.
A könyv a digitális technológia szerepét és lehetőségeit vizsgálja a hallássérült gyermekek oktatásában és fejlesztésében.
9. Kovács Anita (2020): Hallássérült gyermekek pszichológiai támogatása. Szombathely: Savaria Egyetemi Kiadó.
Ez a mű a hallássérült gyermekek pszichológiai támogatásának fontosságát hangsúlyozza, bemutatva a lelki egészségüket támogató programokat és módszereket.
10. Nagy Gábor (2019): Hallássérültek szülői támogatása. Budapest: Medicina Könyvkiadó.
A könyv a hallássérült gyermekek szüleinek nyújtott támogatásról és tanácsadásról szól, kiemelve a család és az oktatási intézmények közötti együttműködés fontosságát.
Hallássérültek nevelésével, oktatásával és fejlesztésével kapcsolatos weboldal ajánló
1. Hallássérültek Országos Szövetsége (SINOSZ)
Weboldal: www.sinosz.hu
A SINOSZ hivatalos weboldala átfogó információkat nyújt a hallássérültek jogairól, támogatásokról, valamint programokról és rendezvényekről. Az oldal különösen hasznos a hallássérült gyermekek szülei és pedagógusai számára.
2. Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Kar
Weboldal: www.barczi.elte.hu
Az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karának weboldala széleskörű tájékoztatást nyújt a gyógypedagógiai képzésekről, kutatásokról és a hallássérültekkel kapcsolatos szakmai anyagokról.
3. Hallás Társaság
Weboldal: www.hallastarsasag.hu
Ez a weboldal a hallássérültekkel foglalkozó szakemberek és érintettek számára kínál információkat a hallásjavító eszközökről, rehabilitációról és fejlesztési lehetőségekről.
4. Gyógypedagógiai Szemle
Weboldal: www.gyogypedagogia.hu
A Gyógypedagógiai Szemle weboldala friss hírekkel és szakmai cikkekkel segíti a gyógypedagógusokat, különösen a hallássérültekkel kapcsolatos témákban.
5. Hallássérült Gyermekekért Alapítvány
Weboldal: www.hallasserultgyermekekert.hu
Az alapítvány weboldala hasznos információkat és támogatást nyújt a hallássérült gyermekek és családjaik számára, beleértve a fejlesztési lehetőségeket és rendezvényeket is.
6. Kéz a Kézben Alapítvány
Weboldal: www.kezkakezben.hu
Az oldal az integrált oktatás és a hallássérült gyermekek fejlesztésének támogatására specializálódott, különböző programokkal és projektek bemutatásával.
7. Magyar Cochleáris Implantáltak Egyesülete (MACIE)
Weboldal: www.macie.hu
A MACIE weboldala a cochleáris implantátumot viselő hallássérültek számára nyújt információkat, és támogatja az érintettek integrációját és fejlesztését.
8. Hallásportál
Weboldal: www.hallasportal.hu
Az oldal a hallássérültekkel kapcsolatos hírek, események és szakmai cikkek gyűjteménye, amely hasznos lehet a pedagógusok, szülők és hallássérült személyek számára is.
9. Hallásérzékelés Fejlesztése
Weboldal: www.hallaserzekeles.hu
Ez a weboldal a hallásérzékelés fejlesztésére specializálódott, különböző terápiás módszereket és gyakorlatokat mutat be hallássérült gyermekek és felnőttek számára.
10. Gyermekgyógyászat és Hallásfejlesztés
Weboldal: www.gyermekhallasesgyogypedagogia.hu
Az oldal a gyermekgyógyászat és hallásfejlesztés területén kínál információkat, különös tekintettel a korai fejlesztés és az integrált oktatás lehetőségeire.